Reakce Sdružení řidičů CZ, o.s. na článek : Senátoři ODS chtějí zakázat předjíždění

 Páni senátoři, obyčejný řidič žasne, co jste zase vymysleli.

Nelze tuto zprávu ponechat naším Sdružením řidičů CZ bez reakce.Z návrhu je patrné, že senátoři, jezdící ve svých služebních autech s řidičem, mají velmi zkreslené představy o stavu našich dálnic a hustotě provozu na nich. Jinak by je nemohlo ani napadnout podat takovýto nic neřešící návrh. Samozřejmě, že nepochybuji, že tak činí lidé vzdělaní, nicméně je evidentní, že už jsou silně odtrženi od reality každodenního života. Naprosto nechápou realitu panující na našich komunikacích, nemají ani ponětí o kapacitě komunikací a jejich stavu a v neposlední řadě je třeba vzít v úvahu i vozový park, který se v této republice na silnicích pohybuje.

 

Shodou okolností jsem minulý týden na Slovensku hovořil s několika řidiči na toto téma a jejich komentáře se slušně vůbec nedají popsat. Jinými slovy, Slováci už vědí, že jediný efekt, který to přineslo jsou kolony nákladních vozidel, které se sjedou za prvním nejpomalejším, který tak může činit i úmyslně. V momentě zmizí bezpečná vzdálenost mezi kamiony a je zde zvýšené riziko vzniku dopravní nehody a to je věc se kterou nelze souhlasit. Vždyť se zde jedná o životy lidí. Ano i řidiči jsou, páni senátoři, LIDI. Také mají dvě nohy, dvě ruce, oči, nos, ústa….. Když nebudete sedět v limuzíně se zapnutým majákem na střeše, možná zjistíte, že jich je okolo vás docela mnoho a chtějí jen žít a bezpečně se vrátit ke svým rodinám.

Jenom pro příklad uvedu z bodu A vyjede auto s průměrnou rychlostí 60km/h a dalších třeba 254 vozidel pojede v rozmezí 65 -78km/h do bodu B. v momentě kdy dojedou první vozidlo s nízkou průměrnou rychlostí, bude při běžné délce kamionu 16.5m kolona, dosahující délky 4191m . Když k tomu připočítáme pouhých 20m rozestupu při jízdě bude kolona vozidel delší než 5km !!! Myslíte si, že se to nemůže z Břeclavi do Prahy stát ???

Sdružení řidičů CZ ostře protestuje proti těmto "nesmyslným návrhům", protože toto řešení není myslitelné při současné dopravní situaci v České  republice. Ohrožuje bezpečnost silniční provozu, stresuje profesionální řidiče, kteří musí vynakládat daleko více pozornosti při jízdě, než je tomu za normálního stavu běžné a přitom se zvyšuje jejich únava.

 

Original článku s nápadem senátorů ODS :

http://zpravy.idnes.cz/senatori-ods-chteji-zakazat-nakladnim-autum-predjizdeni-na-dalnici-1fi-/domaci.asp?c=A091013_145123_domaci_ban

Diskutovat k článku můžete zde:

http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=20&t=230