Tisková zpráva

       Sdružení řidičů CZ, z.s. v reakci na události kolem stavu dálnice D1 ve dnech 12 a 13.12. 2018 zcela souhlasí s názorem pana Běhounka, hejtmana kraje Vysočina, který se nebál nazvat stav věcí pravým jménem. Stav a práce na D1, jsme z důvodu šíření dopravních informací pro řidiče sledovali již na podzim, kdy byly avizovány problémy, které zde v zimě mohou vzniknout. To se také stalo a je to díky práci ministerstva dopravy, za které je odpovědný jeho ministr pan Ťok.

     Nelze svalovat vinu na řidiče kamionů v obecném měřítku, protože tak se nechovají všichni řidiči. Je třeba se postavit pravdě a zapracovat tak, aby se minimalizovali následky případných dalších jevů počasí, které jsou v tomto místě běžné.

     Sdružení řidičů CZ, z.s. očekává, že ministerstvo dopravy jasně a zřetelně ukáže na problémy s opravou dálnice, jejím omezením, vyvodí patřičné důsledky v řadách svých zaměstnanců, případně vedení a následně o tom bude veřejnost informovat.

     Sami chápeme, že v zimním období je nutnost aby na Vysočině platil zákaz předjíždění kamionů a částečně se tak předešlo situaci, kdy stojí dva kamiony vedle sebe a nelze projet s žádnou technikou.

     Ovšem naprosto se odmítáme jakoukoli myšlenku na plošný zákaz, který by zhoršil provoz na přetížené tranzitní dálnici. 

      Sdružení řidičů CZ, z.s. by rádo touto formou vyjádřilo poděkování zasahujícím složkám, které za dané situace odvedli maximum možného. Děkujeme HZS ČR, JSDH, Policii ČR, SSÚD a dalším zúčastněným za pomoc řidičům v situaci, do které je částečně dostalo ministerstvo dopravy svojí prací a svým fungováním.