Nemám žádnou školu ani patent na rozum. Nicméně nejen moje osoba,ale i většina normálně myslících řidičů se ptá proč? V parlamentu máme jakousi skupinu lidí, kteří jsou tam od toho, aby hájili práva občanů, dostáli předvolebním slibům a mimo jiné se starali o jejich bezpečnost. Jaká je situace však běžný občan ví a po hospodách je toho slyšet taky dost. Sice někdo může namítnout, že u piva je každý generál, ale stačí se tedy přenést na parkoviště k nějaké benzínce a pohovořit s tolik některými nenáviděnou skupinou řidičů nákladních vozidel. Jsou to lidé, kteří denně sedají za volant za účelem vydělat nějakou tu korunu a hlavně ve zdraví se vrátit domu, ke svým rodinám.

 

Mediální prezentace tohoto povolání v uplynulých letech zapříčinila a podpořila nově vzniklý souboj kamion X osobák. Poněkud účelně vyvolaná nenávist podporovaná různým druhem zpravodajství v nejsledovanější čas tak naučila některé lidi přistupovat k jízdě stylem – hon na kamioňáka. Na silnicích vznikla nevraživost, která se v určitých situacích rovná ohrožení na životě. Lidé z různých zpravodajství  mající většinou řidičské oprávnění skupiny B využili moc kritizovat ty co mají oprávnění na vyšší skupiny a posuzovat co, jak a proč. Je toto objektivní ?? Není ,ale koho zajímá objektivita zpráv, když jeden kamion v příkopě je zajímavější než řetězová nehoda osobních vozidel. Takový je současný stav a bojovat je s ním zhola nemožné. Profesionální řidiči totiž nemají v ČR žádnou funkční organizaci nebo sdružení, které by je zastupovalo a hájilo jejich práva. Jo to páni dopravci mají Česmad a taky se nám letos předvedli. Práskačská telefonní linka. Asi je to podle nich důležité pro bezpečnost silničního provozu. Mě osobně to připomíná praktiky STB a to nejsem zrovna jeden z těch, co by je nějak extra měl vyrytý v paměti.

No trochu jsem odbočil, nicméně se dá dobře navázat otázkou : co pro bezpečnost na silnici udělali politici ??

Rozhodli se na vybraných úsecích omezit tu zlou skupinu vozidel a upřednostnit ty hodné, co viděli silniční zákon naposledy v autoškole a povolit jim vyšší rychlost. Že neznají jízdu v pruzích , pojem plná čára , bezpečná vzdálenost ? Nevadí. Jeden kamion co havaruje to krásně zaplácne v televizi a hlavně, že někteří jedinci se můžou skoro legálně prohánět 180kou. Těch 20km rozdílu se upraví jako přestupek bez bodu a bude to.

Ano jsou vozidla, která bez problémů tyto rychlosti zvládají beztrestně zvládají již dnes, mezi řidiči jsou pověstné zejména vozy koncernu VW a ponejvíce ty co mají registrační značku s písmeny A, B, C. Zajímavé, nicméně tyto informace nejsou jen mým výplodem, ale výsledkem diskuse na různých forech. Jenže je si třeba páni politici uvědomit, že se zde pohybují vozy staršího data výroby a nějaký čas se ještě pohybovat budou. Kdyby jste nevěděli kdo je řídí tak jsou to ti lidé, co vás volili.Copak asi nastane v situaci kdy řidič favorit začne předjíždět stokilometrovou rychlostí nákladní vozidlo a ze zadu se přižene na třikrát svařená audina s osmnáctiletým „řidičem“ za volantem jedoucí 180kmh ?

 

Kdo by nevěřil výše popsanému ať se podívá kdo třeba v době pátečního nesmyslného zákazu jízd nákladních vozidel tvoří kolony za Prahou na cca 4,9,11 kilometru naší „dálnice“ D1. Nehody v levém pruhy jsou zde tradičním pojmem jako kolona na jižní spojce. Důvod je prostý. Nedodržení bezpečné vzdálenosti a vysoká rychlost. Důsledek ? Několika kilometrové kolony deptající nervovou soustavu těch, kteří jedou třeba 100km/h a rádi by ve zdraví dojeli.K zákazu jízdy nákladních vozidel.ještě asi tolik. Z morálního hlediska je člověk pokutující řidiče, který nemá prokazatelně kde odstavit svoje vozidlo v mých očích hyenou. Stát vydal zákon a stát se měl postarat o dostatek odstavných ploch se základním sociálním zařízením. V těch autech jsou totiž taky lidi jako vy páni politici a věřte nebo ne potřeby mají stejné i když asi ne tak vznešené.

 Ve vyspělých západních zemích není neobvyklé, že před městy jako třeba Vídeň  vás pěkných pár kilometrů čeká omezení rychlosti na 100km/h byť město není ještě zdaleka vidět. Píšu to schválně protože dost Čechů tudy cestuje na dovolenou směrem na jih. V některých severních státech Evropy je třeba rychlost omezená na 120km/h a to jsou rozlohou poněkud větší země než ta naše. Za to u nás , přestože statistiky denně navyšují počty mrtvých , těžce zraněných, jsme nejhorší zemí unie co se bezpečnosti silničního provozu týká se dělá co ??? Přesný opak toho co je potřeba. Jízda bez řidičáku ? přestupek, 130km/h je taky málo….Vždyť máme hasiče, kteří zraněné vystříhají, záchranku co je odveze, policii co to sepíše a leckdy už pozůstalým sdělí tu hroznou zprávu.

 

To vše ještě navíc podporuje stav našich silnic, které se tak v leckterých případech ani silnicemi nazvat nedají. Vybírat poplatek za D1 se dá přirovnávat k okrádání občanů, který si po zaplacení a projetí některých úseků za odměnu zhuntuje podvozkové skupiny svého vozu.

Kdyby jste tu byly pro lidi , páni politici, tak tohle nikdy nemůžete schválit. Uvedu jiný příklad, třeba silnici č.3 z Plané nad Lužnicí směr České Budějovice. Za deště kdy nákladní vozy vytlačují z hlubokých vyjetých kolejí stovky litrů vody zalévající osobní vozy tak , že člověk přemýšlí jestli jede po silnici nebo sjel do rybníka ? Těch úseků je spousty jenže kde vzít na opravy, když jsou všechny peníze fuč, neznámo kde. Kde jsou peníze z mýta, dálničních známek ??? Pšš, ti pozůstalí budou nějaký ten den truchlit a my máme modrý maják. Takhle vypadá vaše práce , její výsledky jsou denně zde : http://aplikace.policie.cz/statistiky-dopravnich-nehod/

 Můžete se plácat po ramennou a jezdit třeba 200km/h . Pro mě a skupinu několika šoférů jste ti , kteří současný stav dovedli tam kde je. Nikdo Vás samozřejmě nemůže obvinit ze způsobení dopraví nehody, ale tvoříte zákony, které jsou dle statistik nehodovosti špatné a tvoříte další , které jsou ještě horší. To jsou výsledky vaší práce, to je vaše práce pro občany této země pohybující se po silnicích.

 

diskutovat můžete zde :

http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=20&t=134