Protahování výstavby D8

Každý z nás řidičů zaregistroval opětovné odložení dostavby D8 úsek Řehlovice - Lovosice. Pro řidiče nepříjemná zpráva. Pro občany okolních vesnic, přes něž proudí nekonečné kolony automobilů všech váhových kategorií, zdrcující a zničující fakt. Nyní jsou stavěni obyvatelé okolí nedostavěné dálnice do role rukojmích ve sporu ekologických aktivistů ze sdružení Děti Země a investora stavby ŘSD za tichého souhlasu státních úředníků a soudců. Kvalita lidského života je odsouvána až za zájmy ochránců přírody. Pokud se na tuto problematiku podíváme očima pozůstalých po obětech zbytečných nehod, dostávají tyto spory ještě smutnější a černější nádech. Jak ospravedlní Děti Země zmařené lidské životy? Ztrácí lidský život hodnotu? Jak jinak si lze lidsky vysvětlit neustálé napadání udělených povolení a výjimek pro stavbu D8? Co je ekologického na prodlužování této stavby? Na objízdných trasách, které jsou členitější, delší, užší s menší dopravní propustností, vzniká více exhalací než jízdou po dálnici, automobily spotřebují více neekologického paliva, vede to ke zvýšenému provozu po komunikacích vedoucích přes stejné CHKO. Jde tu skutečně o přírodu? Módní zelená síla, jež zřejmě ztrácí podporu obyvatel naší země, upřednostňuje vlastní ideologické myšlenky na úkor ostatních obyvatel.
Stejná situace byla při realizaci stavby D5 a obchvatu Plzně. Dálnice stojí a zdá se, že už není pro ekology zajímavá a zřejmě jim nevadí.
Ve stínu informací o soudních přích o dostavbu D8 se dozvídáme o akci Dopravní Federace ( jejíž členem jsou i Děti Země) „ TO Je On Kamion“. Akce která má za cíl upozornit na škodící kamiony, na zhoršenou kvalitu života lidí v obcích a městech právě kvůli kamionové dopravě. Účastníci této kampaně mají za úkol fotit a natáčet zlé kamiony , které jim otravují život. Pryč s kamiony!! Hlásají protagonisté a organizátoři této akce. Ale kam? Na dálnici to nejde, ta je nedostavěná a velmi neekologická. Zbývá nám železnice. A máme řešení přijatelné i pro ekology. Chceme logistická centra napojená na železniční sít, to je jeden z požadavků zelených ekologů.
Jak do těchto podmínek zapadá blokáda výstavby železniční vlečky vedoucí do výrobního závodu v Nošovicích ? Blokovalo jí místní ekologické sdružení Beskydčan -sdružení pro obnovu a udržení kvality životního prostředí Moravskoslezských Beskyd. Beskydčan protestuje proti obchvatu Frýdku – Místku, bojuje proti rekonstrukci železniční trati v úseku Frýdek-Místek - Český Těšín. Zdá se, že tato hnutí blokují co mohou. Je to snad snaha o zviditelnění, reklamu, či sympatie v určitých kruzích?
Není v těchto jednáních rozpor? Jsou ekologičtí aktivisté opravdu ekologičtí? Není boj za ekologii pouze zástěrka ? Co ve skutečnosti sledují všemožnou blokádou? Jak je možné, že naše společnost dopustila jedné zájmové skupině rozhodovat o životech ostatních „neekologů“?
Sdružení řidičů CZ se připojuje a plně podporuje aktivity zaměřené proti nesmyslnému protahování potřebných staveb. Podporujeme časově omezenou blokádu obce Velemín, kterou organizuje Občanské sdružení Za bezpečnější dopravu a ochranu majetku občanů místních částí obce Velemín ve středu 23.6. 2010 od 16 hodin. Vyzýváme naše členy, aby se zúčastnili protestního mítinku a tím podpořili rychlou dostavbu D8.