Jednoho krásného dne se pravděpodobně jakási partička řidičů dohodla o založení sdružení na ochranu utiskovaných a leckdy i šikanovaných řidičů, některými „taky dopravci“.

Ušlechtilá to myšlenka.

Nejedno srdce českého řidiče zaplesalo v domnění, že konečně vznikne organizace, která by mohla řešit starosti zatěžující řidičovu hlavu.

Řekli si, že ten bude dělat to a druhý zase tohle a společně udělají moc.

Tyto informace se ke mě donesli počátkem roku 2008.

Nedlouho poté byla oslovena i moje osoba na jednom webu a posléze konkrétně přes službu ICQ samotným předsedou, říkejme mu třeba politik.

Měl jsem v tu dobu několik komentářů k nějakým událostem v dopravě a tuto skupinu to zaujalo natolik, že jsem byl někdy v březnu roku 2008 osloven, zdali se nechci stát členem tohoto sdružení. Řekl jsem si, proč ne. Zarazil mě sice trochu malý počet členů, ale říkal jsem si, začínají, tak se uvidí, podpořit je mohu tak jako tak..

Po asi dvou měsíčních debatách s politikem najednou komunikace na webu sdružení a icq ustala a on nebyl nikde k zastižení. Během léta prohlásil, že se stěhuje, má nějaké problémy rodinného charakteru  a  že mám vydržet, že se ozve. První Kamion show 2008 byla fuč a můj nápad oslovit tam řidiče přišel vniveč. Na podzim proběhlo několik krátkých internetových kontaktů, kde jsem byl ujišťován abych vydržel, že se vše rozeběhne. No co řekl, jsem si, přes zimu času dost. Současně s další nabídkou ke vstupu do výboru sdružení se však začátkem roku 2009 začali vynořovat zprávy o tom, že ne vše dělá pan politik tak jak má, že nekomunikuje s lidmi se kterými sdružení založil.

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Ale co říkám si, tak do toho vlezu a uvidím jak to doopravdy  je.

Po pár dnech jsem byl, tuším v lednu 2009,  pozván k účasti na schůzku členů nového přípravného výboru. Starý výbor byl dle politika nefunkční a neplnil svoje poslání.

Sešli jsme se v motorestu na D11 kousek za Prahou. Škoda, že nikoho nenapadlo udělat foto alespoň do mobilu. Člověk nemohl tušit, že by to bylo poslední foto tohoto sdružení, resp. přípravného výboru. Něco jsme si tam řekli, kdo co zhruba bude dělat s tím, že detaily se upřesní komunikací na webu. Plni ideálů a nadšení jsme se vrátili do svých domovů s tím, že začneme budovat fungující organizaci . Jenže …………..

 

diskuze k článku je zde :

http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=20&t=84