Výzva všem řidičům, kteří chtějí lepší podmínky k práci

Valná hromada Sdružení řidičů CZ, z.s. 2014 skončila s neuvěřitelnou účastí 7 členů.
Jak je již poslední dobu vidět, ať se spolek snaží dělat cokoli, nic nového se neděje. Veškerou činnost spolku zajišťuje jen pár lidí, kteří by se spočítali na jedné ruce a očekávají zájem ze strany řidičů. Nezájem většiny řidičů je více než zřejmý. Čteme, že ani po čtyřech letech co jsme aktivní a veřejně známí na internetu a i v odborné veřejnosti, nás stále řidiči neznají.

 

Kde je ta chyba? V malé reklamě? V nezájmu řidičů něco s problémy udělat?

Těžko říci, možná těch chyb je víc ale nikdo není schopen říct, toto a toto děláte špatně. Na velkou reklamu – noviny, časopisy a billboardy – na to nemáme peníze, snažili jsme se přinášet řidičům jednoduché návody, diskuzní fóra, kde řidičům odpovídali odborníci jak z vedení Policie ČR, právníci, odborníci na kontrolní činnost, zdravovědu a další. Pro malý zájem ze strany řidičů témata zanikla. Účastnili jsme se srazů kamioňáků, kde jsme zdarma vyhodnocovali data z karet řidičů, rozdávali návody na tachografy, vysvětlovali zákony a nařízení. A přesto nás hodně řidičů stále nezná? Zřejmě ale nebude chyba jenom v nás ale i v nezájmu daných řidičů o informovanost ve svém pracovním odvětví. Každý raději vše řeší na parkovišti – to je jediný a správný orgán, který všechno ví a všechno vyřeší. Na co nějaký spolek, který stejně nic nevyřeší.
Ano je to smutné ale opravdu bez podpory řidičů nic nevyřeší.

Jednali jsme s ministrem dopravy, se zástupci dopravců, zástupci pojišťoven, s poslanci a výsledek? První jejich dotaz zněl, jak velkou členskou základnu zastupujete? A tím veškerý zájem o naše návrhy končil.
Máme čisté svědomí, protože za ty čtyři roky, jsme šlápli na kuří oka spoustě firem a státních úředníků. Vytvořili jsme jednoduché návody a simulátory tachografů, zajistili pro řidiče výhodné pojištění právní ochrany řidiče, o které je stejně malý zájem. Vše jsme v rámci transparentnosti dělali a nabízeli pro řidiče zdarma, načítali jsme na parkovištích karty řidičů, snažili jsme se zlepšit povědomí o práci profesionálního řidiče.

Po čtyřech letem nám dochází síly a energie a proto chceme upozornit všechny řidiče – profesionální zvlášť, že je nyní poslední možnost se spojit a začít si hájit svoji práci profesionálního řidiče.
Pokud se totiž v průběhu roku 2015 nezvýší členská základna a hlavně aktivita členů, bude naše Sdružení řidičů CZ, z.s. na konci roku 2016 ukončeno.

Je tedy na Vás – řidičích, zda si dále chcete stěžovat na parkovištích nebo chcete mít zaměstnání na které můžete být hrdi.
Nejde o nějaké členské příspěvky ale o zapojení se do práce pro ostatní a o to, že za Sdružením bude stát tisíce jeho členů, Chápeme, že každý má rodinu. My máme také rodiny a již čtvrtým rokem se snažíme pomáhat ostatním bez ohledu na svůj volný čas.

 

Diskutovat o tomto tématu můžete na našem Facebooku