Databáze Trans posiluje svoji pozici na trhu

 100 709 nabídek volných nákladů a volných vozidel v jedné chvíli - takový rekord se objevil v posledním prosincovém týdnu loňského roku v Transu.  

 Oproti analogickému období v roce 2009 je to růst o více než 100 %. Nejde však pouze o jeden rekord. Poslední rok to je také 60 tisíc nových uživatelů, 2 nové zahraniční pobočky, členství v prestižních organizacích a dále několik výjimečných projektů, které jen potvrdily pozici TRANS-u jako nejdynamičtěji rozvíjející se dopravní databanky v Evropě.

  

 Minulý rok byl pro Databázi TRANS výjimečně úspěšný. Osoby z firmy potvrzují spokojenou pracovní atmosféru. Zaměstnanci jsou rádi z úspěšného roku 2010.

V databázi bylo zavedeno hodně zlepšujících úprav, díky kterým zvýšila svoji funkčnost. Databáze je nyní bohatší o nový vyhledávač nabídek, inteligentní třídění nabídek SmartSort. Přidán byl  také nový mechanismus vyhledávání kontaktů a také přepočítávací systém na euro.

 TRANS zvýšil počet svých aktivních zákazníků na 200 000 – to znamená, že je to o 60 000 více než v minulém roce.  Však pro zákazníky jsou důležité nové registrace zahraničních poboček  velkých mezinárodních, logistických společností, jako: Dachser, DSV, Nagel-Group, Kuehne+Nagel, Ewals Cargo Care, Transalliance, Aigle Group, DB Schenker, Gefco, DHL Express, JAS FBG, Hellmann Wordlwide Logistics, atd. Především přítomnost těchto globálních korporací pomohla dosáhnout rekordních vysledků v roce 2010. Nejvíce firem získal TRANS v Německu, na Ukrajině, Litvě a na Slovensku. Takový úspěch potvrzuje aspiraci provozovatele databáze TRANS, stát se skutečnou evropskou databází, stejně populární jako v Polsku. Minulý rok TRANS otevřel dvě pobočky v Moskvě a Kyjevě.

 Tento dynamický rozvoj společnosti a pravidelné rozšiřování činností v dalších státech ocenila  kapitula prestižního polského ekonomického časopisu Puls Biznesu a udělila firmě titul Gazela Biznesu 2010 (pozn. polská obdoba Štik byznysu). Díky této ceně se společnost ocitla ve skupině nejrychleji se vyvíjejících firem v sektoru MSS – malých středních společností.

 Jako jistá spojka mezi východem a západem se databáze stala členem nejvíce prestižních státních a mezinárodních organizací, mimo jiné: mezinárodní organizace sdružující národní svazy zasilatelů a příbuzných oborů FIATA, litevského sdružení speditérů Lineka, Polské komory spedice a logistiky PISiL a Mezinárodního sdružení speditérů a logistiků BAME se sídlem v Minsku.

 Firma dále překvapila své uživatele novými inovačními projekty: certifikátem Spolehlivý dopravce či TransIdea.eu. Certifikát Spolehlivý dopravce se objevil s myšlenkou vyznamenání nejspolehlivějších dopravních firem na trhu. Detailní ověření dopravce (ověření firemních dokladů, referencí od partnerů, finanční kondice) dalo provozovatelovi možnost přidělit těm nejlepším speciální certifikát Spolehlivý dopravce. Tento certifikát můžou dopravci využít jako potvrzení vysoké kvality poskytovaných služeb.  Naopak TransIdea je to první v odvětví banka nápadů, která shromažďuje nápady uživatelů, které se týkají zlepšení TRANSu. Cílem tohoto projektu je zlepšení Databáze, aby se stala více přátelská.

-                    Neustále se rozvíjíme a nezastavujeme se. Naši zákazníci ukazují, že naše práce má smysl. Proto ji chceme vykonávat co nejlépe. Máme hodně plánů na rok 2011 a určitě ještě několikrát překvapíme trh – řekl nám tiskový mluvčí společnosti provozující databázi TRANS.

  

 Trans v číslech v roce 2010:

  200 000 - počet společností registrovaných v TRANSu

 100 000 – denní počet nabídek dostupných v databázi

 60 000 – počet nových uživatelů v databázi

 4 – počet nových partnerských organizací

  2 – nové zahraniční pobočky společnosti

 1- pozice v žebříčku nejrychleji se rozvíjejících dopravních databází

 

Evropská dopravní databáze TRANS:

 je to největší internetová databáze s nabídkami volných nákladů a vozidel z celé Evropy. Pomocí databáze TRANS mají dopravci možnost si rychle a bez větších potíží vyhledat náklad k přepravě,  vytížení na zpáteční cestu nebo nabídnout svoje přepravní služby.  Spolehlivost objednávajícího nebo subdodavatele je možné si ověřit pomocí dostupného v databázi systému hodnocení a komentářů jiných účastníků. Vedle spedičních společností a dopravců se do databáze můžou registrovat výrobní nebo obchodní společnosti, které nahlašují nabídky volných nákladů. Více o databázi TRANS najdete na http://trans.eu/cz/