Novinky pro řidiče

Zákaz běžné TDO ve vozidle v Německu

SRN 24TDO

Skupiny prací pohledem MPSV

Jak si profesionálních řidičů nákladních vozidel cení státní úředníci na Ministerstvu práce a sociálních věcí Vám přináší následující korespondence, která byla zaměřena na to, že řidiči autobusů a opraváři autobusů byli převedeni do 5. skupiny prací. Na ostatní řidiče nákladních vozidel se všichni jako vždy vykašlali.

Chyba je ale také na straně samotných řidičů, jak je napsáno i v poslední odpovědi MPSV, protože se neumí sjednotit a táhnout za jeden provaz. Naše Sdružení řidičů CZ, z.s. se zde 7 let snažilo hájit zájmy řidičů a výsledek? Petici na přeřazení VŠECH řidičů nákladních vozidel a autobusů podepsalo pouze 2500 osob - po 3letém sbírání podpisů. K projednání petice ve sněmovně je však zapotřebí minimálně 10 000 podpisů.

 

Celý článek...

Změna na zimní čas

Nezapomeňte, že se z 29.10.2016  na 30.10.2016 mění čas. Je potřeba změnit čas nejen na hodinkách ale i v digitálních tachografech. Hodinky si posuneme o jednu hodinu vzad - do standardního časového pásma. Čas se mění 29.10.2019 v 03:00 hod se posune na 02:00 hod.

Návody jsou v článku:

 

Celý článek...

Zamyšlení nad aktuální situací řidiče kamionu.

Zamyšlení nad aktuální situací řidiče kamionu.

     

Už nesčetněkrát byla popsána profese a osobnost řidiče. Je to člověk, většinou vyučený, někdy i studovaný, je to člověk, který má ve většině dopravních firem přiznanou nejnižší možnou základní mzdu. Díky tomu je to člověk, který nemá nárok na dovolenou, nemocenskou, důchod. Toho se většinou stejně nedožije, protože tento kdysi skoro soběstačný stát je rozkraden a zadlužen na několik generací a důchodový věk se prodlužuje až do nekonečna.

Celý článek...

Když exekutor přijde k vám domů: Co zabavit smí a co ne?

Když exekutor přijde k vám domů: Co zabavit smí a co ne?

 

Přijít domů a najít tam vykonavatele exekutora, jak vám olepuje vaše věci zabavovacími nálepkami, nepotěší jistě nikoho. Nicméně ani při tzv. mobiliární exekuci, tedy při soupisu a zabavování movitých věcí dlužníka, nelze postihnout všechny věci, které se na místě nacházejí, byť i patří dlužníkovi.

Celý článek...

Více článků...
Banner